/RTL-tonight-studio

RTL tonight scoorde daarmee gisteravond zelfs slechter dan RTL Summernight - de qua kijkcijfers ook al tegenvallende B&B vol liefde-nababbelshow - vorige week maandag. Zelfs de nieuwe spelshow Prijzenjacht op SBS 6 om 19.00 uur haalde hogere kijkcijfers. „Echt? Ja echt”, schrijft Nijkamp, zelf oud programmadirecteur van SBS 6.

„Dit zal een flinke teleurstelling zijn, zeker ook omdat de reclameblokken eruit waren gehaald. Grote vraag was vooral hoe De slimste mens van start zou gaan op NPO 1, op een later tijdstip (21.30 uur in plaats van 20.30 uur), en zonder presentator Philip Freriks en jurylid Maarten van Rossem. Het antwoord: goed. Hun vervangers Herman van der Zandt en Paulien Cornelisse haalden bijna anderhalf miljoen kijkers, slechts 100.000 minder dan de eerste aflevering vorig jaar.

Pauw & De Wit

Die hoge kijkcijfers bleken een prima lead in voor de nieuwe NPO-talkshow op de late avond. Pauw & De Wit, dat het bij het grofvuil gezette Bar laat vervangt, wist ruim 800.000 kijkers te boeien. „Wat een revanche voor Bar laat. Nu al. Het stond ook meteen als een huis”, schrijft Nijkamp.

De Telegraaf/Mediasite.tv