De Nederlandse televisieavond van woensdag 3 september werd gedomineerd door het vernieuwde De Slimste Mens.

Met een indrukwekkende 1.488.000 kijkers was het programma de absolute winnaar van de avond. De nieuwe presentator Herman van der Zandt en jurylid Paulien Cornelisse kregen lovende reacties van kijkers, ondanks het latere uitzendtijdstip van 21.30 uur.

Sterke prestaties van talkshows

Ook de talkshows deden het goed:

  • Eva Jinek keerde terug van haar zomerstop en trok 934.000 kijkers.
  • Pauw & De Wit, het nieuwe duo op NPO 1, scoorde een solide 805.000 kijkers. De frisse aanpak en politieke focus werden positief ontvangen.

 RTL Tonight zakt verder het moeras in 

Waar de NPO successen vierde, kende RTL een tegenvaller. RTL Tonight begon de week nog met 879.000 kijkers, maar zakte woensdag naar slechts 404.000 kijkers. De kritiek op het format en de inhoud lijkt zijn weerslag te hebben op het publiek.